Jumtu segumi

 

 

 

Jumts ir viens no nozīmīgākajiem ēkas konstrukcijas elementiem. Gan izskatam, gan funkcionalitātei ir nozīme. Pareizi piemeklēts jumta segums būs labs būves dizaina elements, bet pareizi ieklāts - ļaus būtiski ietekmēt tās ekspluatācijas ilgumu.

Latvijas platuma grādiem raksturīgajos klimatiskajos apstākļos jumts ne tikai pasargā no nokrišņu ietekmes, bet arī ir svarīgs siltumizolācijas elements. Izmantojot pareizus siltumizolācijas materiālus tiek novērsta pārlieku telpu uzkaršana vasarā, atdzišana ziemā. Nodrošina augstu ēkas energoefektivitāti, ilgmūžību.

Piedāvājam labāko Vācijas uzņēmumu dabīgā šīfera (jeb slānekļa), dažāda veida zaļos jumtus, kā arī dakstiņu jumta segumus plašā sortimentā. Mūsu speciālisti palīdzēs piemeklēt vispiemērotākos materiālus un krāsas, kas atbildīs tieši Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Konsultācijas saņēmšanais iesakām izmantot "Jumtu cenu kalkulatoru".

 Veidojot plānotās būves projektu un izvēloties jumta konstrukciju, svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus. Ēkas dizains, telpu ergonomika, ainaviskā vide – maz ietekmē jumta funkcionālās spējas ilgstoši aizsargāt ēku no atmosfēras ietekmes. Jumtam svarīgākais no faktoriem ir meteoroloģiskā vide - nokrišņi un vēja stiprums. No tā atkarīga jumta konstrukcijas slīpuma (attiecībā pret zemi) pareiza izvēle.

Ja ēku plānots būvēta urbanizētā vidē, vai tuvu esošiem vēju aizturošiem elementiem – jumts var būt stāvāks (lielāku jumta slīpni). Ja vidē, kur ēka pakļauta spēcīgai vēja ietekmei – lēzenāks (mazāku jumta slīpni).
Stāvāku jumtu būtiski ietekmē vēja stiprums. Tas rada lielu papildus slodzi uz jumta nesošajām konstrukcijām. Līdz ar ko vējainās vietās ieteicams izvēlēties jumtus ar mazāku slīpni.

Savukārt lēzena jumta konstrukcijai jāparedz tās slodzes, kuras ziemas mēnešos radīs nokrišņi sniega veidā. Šīs slodzes var 4 reizes pārsniegt paša seguma svaru.

Slīpuma leņķis ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kas nosaka pareizu jumta seguma izvēli.

  • Stāva jumta segumi jāizvēlas tādi, kas saglabā savas īpašības un kvalitāti augstu temperatūru ietekmē (uzkarstot saulē). Stāvam jumtam piemēroti būs dakstiņi, šīfera, kā arī dažāda veida metāla segumi. Mazāk piemēroti būs materiāli, kas ražoti uz bitumena bāzes.
  • Lēzena jumta segumi var būt tradicionāli – metāla (kapara, titān-cinka, skārda, profilēti vai ruļļos), bitumena (šindeļi vai ruļļos), kā arī zaļie jumti. Mazāk piemēroti būs dažāda veida šīfera izstrādājumi un dakstiņi.
  • Sarežģītas konstrukcijas jumta segumi jāizvēlas, izvērtējot slīpņu lielumu. Piemēroti – dakstiņš, dabīgais šīferis, materiāli ruļļos. Mazāk piemēroti segumu veidi ar lielu elementu izmēru - profilēts skārds u.c.

Pat vislabākais jumts nespēs pildīt savas funkcijas bez pareizi uzstādītas nokrišņu ūdens novadīšanas sistēmas, ventilācijas izvadiem, drošības elementiem, un kvalitatīviem stiprinājumiem.

 

Dažādi jumtu segumi bildēs

Jumta segumi bildēs

 

Arhitektiem

[divider color="#ffffff" width="77" center="yes"] [row column_margin_small="no"] [column size="1/3"]

rasejumi ikona tr

 

[/column] [column size="1/3"]

rasejumi ikona PNG

 

[/column] [column size="1/3"]

razotaju dokumentacija ikona tr

 

[/column] [/row]

 

{nomultithumb}

rasejumi majaslapai mazais II

Lojalitātes kampaņa

trakiekoka

 

Gribi vairāk?? Nāc biežāk! ir lojalitātes kampaņa, kurā var piedalīties būvniecības uzņēmumi, jumiķi un skārdnieki, kuri veic saimniecisko darbību celtniecībā.

Krāj punktus, pērkot dažāda veida būvniecības materiālus un sūtot objektu bildes ar ieklātiem iegādātajiem materiāliem.

Punktus apmaini pret balvām - zīmuļi, mērlentes, cepures, dvieļi, instrumenti, drošības troses u.c.

 

Lojalitātes kampaņas noteikumi

Punktu pelnīšana

Balvas

 {nomultithumb}

transp tekst

    Uzzināt cenu!