ZinCo - Dzīve uz Jumtiem
Dzīve uz Jumtiem

 

Intensīvie zaļie jumti pārsvarā ir iekopti zaļie segumi uz ikdienas ekspluatācijā izmantojamām jumtu platībām. Iespējamas visdažādākās augu kombinācijas, sākot no zālājiem un beidzot ar koku un krūmu stādījumiem. Intensīvie jumtu segumi, atšķirībā no ekstensīvajiem, prasa lielāku kopšanu.

Biežāk izmantotie intensīvo segumu veidi:
„Jumta dārzs” -  multifunkcionāla sistēma. Piemīt spēja uzsūkt lielu daudzumu mitruma, kas iztvaikojot mitrina gaisu un daļēji vai pilnīgi nodrošina jumta dārza augiem nepieciešamā ūdens apgādi. Iespējams visdažādāko augu pielietojums: sākot no zālaugiem, ziemcietēm līdz krūmiem un pat kokiem. Iespējamas kombinācijas ar tādām sabiedriskā pielietojuma formām kā celiņi, terases, braukšanai paredzētas joslas, bērnu spēļu laukumi, mākslīgie ūdensbaseini u.c. Jumta uzbūve un augsnes biezums atkarīgs no apzaļumojamās virsmas paredzamajām funkcijām. „Jumta dārza” uzbūves principus izmanto arī pazemes garāžu jumta seguma apzaļumošanai.

Intensīvie zaļo jumtu segumi: „Jumta dārzs”Intensīvie zaļo jumtu segumi: „Jumta dārzs”Intensīvie zaļo jumtu segumi: „Jumta dārzs”Intensīvie zaļo jumtu segumi: „Jumta dārzs”Intensīvie zaļo jumtu segumi: „Jumta dārzs”Intensīvie zaļo jumtu segumi: „Jumta dārzs”

 

„Lavandu pļava” – blakus zemsedzi blīvi noklājošiem sedumu vai zemajiem sukulentu segumiem tiek izmantoti tādi krāsu un smaržu akcentus veidojoši augi un to grupas kā lavanda, izops, timiāns, piparmētra, kaķumētra u.c.  Optiski pievilcīgs un sausumizturīgs segums.

Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"Intensīvie zaļo jumtu segumi: Jumta dārzi "Lavandu pļava"

 

Jumta dārzi ir zaļo jumtu sistēma ar multifunkcionālām iespējām. Augsta ūdens uzkrāšanas ietilpība. Biezs substrāta slānis, lai dārzu varētu iekārtot ar dažāda veida krūmiem un kokiem. Ļoti plašas iespējas, dārzu var ierīkot ar gājēju celiņiem ,kokiem un pat ūdens elementiem.

 

Intensīvie zaļo jumtu segumi - uzbūves shēma.

0
0
0
s2smodern

    Uzzināt cenu!